Publications Office of the EU
Frankrig-Lyon: Koordinering af byggeprojekt - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Lyon: Koordinering af byggeprojekt

  • Offentliggjort
    01/08/2015
  • Frist
    25/09/2015
  • Tildelt
    24/10/2016
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Sytral
Udførelsessted
NUTS code: FRK26 Rhône
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRK26 Rhône
Sektor (hoved-CPV)
71541000 Koordinering af byggeprojekt
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
15s0065
Beskrivelse

La consultation concerne une assistance à maîtrise d'ouvrage relative à la gestion, à la planification et au pilotage des projets que le Sytral souhaite engager. Cette mission est dénommée de manière générique par «management de projet».
La consultation est organisée selon une procédure négociée avec publicité et mise en concurrence selon les dispositions des articles 144-I-1°, 165, 166 du code des marchés publics.
Marché fractionnée, à bons de commande (en vertu de l'article 169 du code des marchés publics), sans montant minimum ni maximum, conclu avec un seul opérateur économique et exécuté au fur et à mesure de l'émission des bons de commande, sans négociation ni mise en concurrence. Il s'agit d'un accord-cadre au sens du droit communautaire.
La consultation se déroule en 2 phases:
1ère phase: sélection des candidatures (objet du présent avis d'appel public).

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
1.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Algoe
Postadresse: 9 bis route de Champagne
By: Écully Cedex
Postnummer: 69134
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.