Publications Office of the EU
Bulgarien-Omurtag: Drift af losseplads - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Bulgarien-Omurtag: Drift af losseplads

  • Offentliggjort
    26/08/2019
  • Frist
    30/09/2019
  • Åbning af tilbuddene
    01/10/2019
  • Tildelt
    01/11/2019
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Община Омуртаг
Udførelsessted
NUTS code: BG334 Търговище
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: BG334 Търговище
Sektor (hoved-CPV)
90530000 Drift af losseplads
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
612,000.00 BGN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
612,000.00 BGN
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Предмет на поръчката е експлоатация на регионално депо за неопасни отпадъци — Омуртаг и включва:
— приемане на отпадъците,
— депониране приетите отпадъци,
— управление на инфилтрата, извършване на мониторинг,
— извършване на дейности от квалифициран и обучен персонал, ангажиран с експлоатацията на депото и на допълнителните инсталации и съоръжения,
— осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд.
Регионалното депо за неопасни отпадъци — гр. Омуртаг обслужва общините Омуртаг, Котел, Върбица и Антоново.
Количествата битови отпадъци, които ще се депонират (около 9 000 тона годишно — 36 000 тона за срока на договора — 48 месеца), са прогнозни и варират в зависимост от сезона и спецификата на отпадъка.
Изпълнителят е задължен да осигури 24 часова охрана на депото. За обекта има издадено комплексно разрешително № 302-НО/2008 г. (КР).

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Община Омуртаг
Nationalt registreringsnummer: 000875817
Postadresse: ул. „Александър Стамболийски“ № 2а
By: Омуртаг
NUTS-kode: BG334
Postnummer: 7900
Land: BGR
Kontaktperson: Дирекция СИ
Hovedadresse: www.omurtag.bg
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
01/10/2019 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
612,000.00 BGN
Endelig kontraktværdi
612,000.00 BGN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: „Мит и Ко ЕООД
Postadresse: ул. „Горно Броди“ № 17
By: Пловдив
Postnummer: 4030
Land: BGR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.