Publications Office of the EU
Polen-Połczyn Zdrój: Indsamling af affald - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Polen-Połczyn Zdrój: Indsamling af affald

  • Offentliggjort
    15/12/2017
  • Frist
    27/12/2017
  • Åbning af tilbuddene
    27/12/2017
  • Tildelt
    22/01/2018
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o.
Udførelsessted
NUTS code: PL426 Koszaliński
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL426 Koszaliński
Sektor (hoved-CPV)
90511000 Indsamling af affald
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,047,929.29 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
4,950,000.00 PLN
Antal delkontrakter
2
Referencenummer for tilbuddet
MPGO.AX.P5.2017
Beskrivelse

Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie poprzez proces odzysku odpadów o kodzie 19 12 12 (Inne odpady w tym zmieszane substancje i przedmioty z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11), frakcja posortownicza wytworzona w ramach mechanicznego przetwarzania odpadów, w ilości maksymalnej
a) część I – 12 500 Mg,
b) część II – 12 500 Mg.
W związku z tym, że poprzednie postępowanie zostało unieważnione z powodu zbyt wysokich cen złożonych ofert. Zamawiający informuje, że budżecie spółki zabezpieczona została obecnie kwota 175,00 PLN netto za 1 Mg.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Międzygminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o.
Postadresse: Wardyń Górny 35
By: Połczyn Zdrój
NUTS-kode: PL426
Postnummer: 78-320
Land: POL
Kontaktperson: Robert Matysiak
Hovedadresse: http://www.mpgo.pl
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
27/12/2017 09:35
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.