Publications Office of the EU
Rumænien-Târgu Jiu: Motorkøretøjer til specielle formål - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumænien-Târgu Jiu: Motorkøretøjer til specielle formål

  • Offentliggjort
    06/04/2022
  • Frist
    09/05/2022
  • Åbning af tilbuddene
    09/05/2022
  • Tildelt
    02/06/2022
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
EDILITARA PUBLIC S.A.
Udførelsessted
NUTS code: RO412 Gorj
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: RO412 Gorj
Sektor (hoved-CPV)
34144000 Motorkøretøjer til specielle formål
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,473,000.00 RON
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,472,600.00 RON
Referencenummer for tilbuddet
27295841202219
Beskrivelse

Achizitie utilaj multifunctional tip unimog.
1. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 15 zile.
2. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare, care au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, în a 10-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor/candidaturilor.
NOTA: Autoritatea contractanta nu va raspunde solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare care nu au fost adresate termenului stabilit la pct. 1, invocat mai sus. Eventualele raspunsuri la clarificari se vor atasa la anuntul de participare. Aceste raspunsuri vor face parte din documentatia de atribuire si este obligatoriu ca la elaborarea ofertei sa fie avute in vedere. Eventualele obiectiuni cu privire la documentele achizitiei, inclusiv propunerea de contract vor face obiectul solicitarilor de clarificari, ce se vor depune in termenul prevazut in prezenta documentatie.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: EDILITARA PUBLIC S.A.
Nationalt registreringsnummer: RO 27295841
Postadresse: Strada Victoriei, nr. 45
By: Targu Jiu
NUTS-kode: RO412
Postnummer: 210234
Land: ROU
Kontaktperson: BIROU ACHIZITII PUBLICE
Hovedadresse: http://www.edilitara.ro
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
09/05/2022 15:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,473,000.00 RON
Endelig kontraktværdi
1,472,600.00 RON
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: CTE SOLUTION - UTILAJE SPECIALIZATE
Postadresse: Strada Soseaua Bucuresti, Nr. 34
By: Ciorogarla
Postnummer: 077055
Land: ROU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.