Publications Office of the EU
Polen-Gdynia: Reparation af skibe - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Polen-Gdynia: Reparation af skibe

  • Tildelt
    05/12/2018
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa
Udførelsessted
NUTS code: PL633 Trójmiejski
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL63 Pomorskie
Sektor (hoved-CPV)
50241100 Reparation af skibe
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
684,807.36 EUR
Referencenummer for tilbuddet
NZ-ET/II/WR/09/18
Beskrivelse

Zamówienie obejmuje:
— wydokowanie statku, ocenę wizualną ewentualnych pęknięć i ocenę pomiarową odkształceń kadłuba linii wałów, skegu, śrub napędowych i urządzeń sterowych,
— usunięcie skutków uderzeń o nabrzeże nawodnej części kadłuba, wycinanie elementów kadłuba, prostowanie, spawanie i malowanie,
— weryfikację stanu kadłuba od wewnątrz jednostki (grodzie i poszycie zewnętrzne) oraz weryfikacja urządzeń siłownianych ze szczególnym zwróceniem uwagi na miejsca mocowania kadłuba

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Not specified
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
684,807.36 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego S.A.
Postadresse: ul. Na Ostrowiu 1
By: Gdańsk
Postnummer: 80-958
Land: POL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.