Publications Office of the EU
Tyskland-Hamburg: Metalbearbejdning - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Hamburg: Metalbearbejdning

  • Offentliggjort
    17/05/2021
  • Frist
    15/06/2021
  • Åbning af tilbuddene
    15/06/2021
  • Tildelt
    13/09/2021
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
SBH | Schulbau Hamburg
Udførelsessted
NUTS code: DE600 Hamburg
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE600 Hamburg
Sektor (hoved-CPV)
45262670 Metalbearbejdning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
6,266,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
67,068.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
SBH VOB OV 079-21 LG
Beskrivelse

In der Schule Fraenkelstraße wird das gesamte Gebäude in einem Bauabschnitt saniert.
Es handelt sich um ein Gebäude mit 7 Vollgeschossen (UG bis 5. OG) mit Unterrichtsräumen,
Fachklassen, Speiseräumen, zwei Sporthallen, einer Aula und drei Haupt-Treppenhäusern,
einem 2. Untergeschoss (Kriechkeller, bis ca. 1,80 m hoch) und einem Treppenaufgang zum
Dachaustritt (6. OG). Insgesamt umfasst das Gebäude knapp 7.300 m² Fläche.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://fbhh-evergabe.web.hamburg.de/evergabe.bieter/api/external/deeplink/subproject/524bf672-ee8e-4dfd-bc8e-badc00056381
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
15/06/2021 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
6,266,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
67,068.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Hardt Edelstahl und Metallbau GmbH
Postadresse: Husumer Straße 27
By: Tellingstedt
Postnummer: 25782
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.