Publications Office of the EU
Tyskland-Berlin: Passagerinformationssystem - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Berlin: Passagerinformationssystem

  • Offentliggjort
    09/12/2020
  • Frist
    11/01/2021
  • I dag
    01/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
DB Global Business Services (Bukr 1S)
Udførelsessted
NUTS code: DE712 Frankfurt am Main, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE30 Berlin
Sektor (hoved-CPV)
48813000 Passagerinformationssystem
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
14,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
20FEA47812
Beskrivelse

Lieferung von Digitalen Aushängen für Baukommunikation (DAB) auf Basis von E-Paper-Anzeigern für die Kundeninformation an Bahnhöfen der Deutschen Bahn AG. Die DB AG schließt mit dem Erstplatzierten einen mengenoffenen Rahmenvertrag über die Lieferung der DAB Geräte.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://bieterportal.noncd.db.de/evergabe.bieter/api/external/deeplink/subproject/80a558fd-e195-46a6-bc00-b95174f463eb
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
14,000,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.