Publications Office of the EU
Sverige-Gällivare: Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Sverige-Gällivare: Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri

  • Offentliggjort
    11/04/2022
  • Frist
    17/05/2022
  • Tildelt
    01/09/2022
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Gällivare Kommun
Udførelsessted
NUTS code: SE332 Norrbottens län
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: SE332 Norrbottens län
Sektor (hoved-CPV)
71310000 Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
78,800,000.00 SEK
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
81,000,000.00 SEK
Referencenummer for tilbuddet
INK/2022:18
Beskrivelse

Ramavtalsupphandlingen omfattar tekniska konsulttjänster avseende utrednings-, program- och projekteringsuppdrag inom teknikområdena arkitektur, konstruktion, el, ventilation, värme och sanitet, mark samt styr och övervakning.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=aflstnrohb&GoTo=Tender
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
78,800,000.00 SEK
Endelig kontraktværdi
81,000,000.00 SEK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Tyréns Sverige AB
Postadresse: Folkungagatan 44
By: STOCKHOLM
Postnummer: 11886
Land: SWE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.