Publications Office of the EU
Italien-Lucca: Vejvedligeholdelse - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Italien-Lucca: Vejvedligeholdelse

  • Offentliggjort
    19/05/2021
  • Frist
    09/06/2021
  • Åbning af tilbuddene
    09/06/2021
  • Tildelt
    06/10/2021
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Amministrazione Provinciale di Lucca
Udførelsessted
NUTS code: ITI12 Lucca
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITI12 Lucca
Sektor (hoved-CPV)
45233141 Vejvedligeholdelse
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
5,650,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
5,650,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

L'appalto è finalizzato alla conclusione di un accordo quadro ai sensi dell’art. 54 del D.Lgs n. 50/16, da stipulare con un unico operatore ai sensi del comma 3 del su citato articolo, per l’esecuzione tramite singoli ordinativi, di interventi di riparazione della pavimentazione stradale, finalizzati alla sicurezza stradale ed alla incolumità pubblica. L’appalto ha per oggetto i lavori relativi al “PROGRAMMA ANNUALE STRAORDINARIO DI MANUTENZIONE VIARIA ANNI 2021-24 – SSPP della Provincia di Lucca -Interventi per il Ripristino delle pavimentazioni stradali”.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://start.toscana.it
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
09/06/2021 11:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
5,650,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
5,650,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: RTI COSTITUENDO DEL DEBBIO SPA- VARIA COSTRUZIONI- VANDO BATTAGLIA COSTRUZIONI SRL-BOSI PICCHIOTTI COSTRUZIONI SRL
Postadresse:
By: LU
Postnummer:
Land: ITA

Officiel betegnelse: VARIA COSTRUZIONI SRL
Postadresse:
By: LU
Postnummer:
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.