Publications Office of the EU
Tyskland-Berlin: Elektricitet - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Berlin: Elektricitet

  • Offentliggjort
    04/09/2019
  • Frist
    30/09/2019
  • Åbning af tilbuddene
    01/10/2019
  • Tildelt
    22/10/2019
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Heinrich Böll Stiftung e. V.
Udførelsessted
NUTS code: DE300 Berlin
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE300 Berlin
Sektor (hoved-CPV)
09310000 Elektricitet
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
330,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
330,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
T1-2019_Ökostrom
Beskrivelse

Die Heinrich-Böll-Stiftung e. V. (nachfolgend Auftraggeberin genannt) schreibt für ihre Abnahmestellen:
1) Bürogebäude und Konferenzzentrum Schumannstr. 8, 10117 Berlin;
2) Archiv Grünes Gedächtnis, Eldenaer Straße 35, Haus 57,10247 Berlin;
3) Gewerbeeinheit 15 (Lager), Eldenaer Straße 35, Haus 55, 10247 Berlin.
Die Lieferung elektrischer Energie aus erneuerbaren Energien (Ökostrom) in einem Offe-nen Verfahren gemäß § 15 VgV aus.
Die Vergabeunterlagen wurden in Anlehnung an die Arbeitshilfe des Umweltbundesamts zur Beschaffung von Ökostrom erstellt.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.evergabe-online.de/tenderdetails.html?id=279265
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
01/10/2019 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
330,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
330,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Gemeindewerke Oberhaching GmbH
Postadresse: Bajuwarenring 17
By: Oberhaching
Postnummer: 82041
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.