Publications Office of the EU
Udvikling, levering og installation af dynamiske vejskilte (PMV) - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Udvikling, levering og installation af dynamiske vejskilte (PMV)

  • Offentliggjort
    06/06/2025
  • Frist
    07/07/2025
  • Åbning af tilbuddene
    07/07/2025
  • I dag
    03/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Département de la Haute-Savoie
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRK28 Haute-Savoie
Sektor (hoved-CPV)
34924000 Variable meddelelsestavler
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
2025A0266
Beskrivelse

I forbindelse med sikring af trafikforholdene og forbedring af serviceniveauet i Haute Savoies vejnet ønsker departementet at formidle vejinformation til brugerne så hurtigt som muligt. Med dette i tankerne ønsker DGAIM at fortsætte med at implementere nye variable beskedskilte langs sit netværk fra tid til anden. Dynamiske trafikskilte vil sandsynligvis også blive installeret uden for det regionale vejnet

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.marches-publics.info/mpiaws/index.cfm?fuseaction=demat.termes&IDM=1657806
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.marches-publics.info/mpiaws/index.cfm?fuseaction=demat.termes&IDM=1657806
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
07/07/2025 14:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Performances en matière de protection de l'environnement
Vægtning (procentdel, præcis) : 5
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Valeur technique
Vægtning (procentdel, præcis) : 50
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Prix
Vægtning (procentdel, præcis) : 45
Anslået værdi
2,000,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.