Publications Office of the EU
Italien-Pavia: Trafikovervågningstjenester - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Italien-Pavia: Trafikovervågningstjenester

  • Offentliggjort
    01/03/2019
  • Frist
    11/04/2019
  • Åbning af tilbuddene
    15/04/2019
  • Tildelt
    25/06/2019
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Comune di Pavia
Udførelsessted
NUTS code: ITC48 Pavia
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITC48 Pavia
Sektor (hoved-CPV)
63712710 Trafikovervågningstjenester
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,001,600.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
701,730.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
778601787B
Beskrivelse

Procedura finalizzata all’affidamento del servizio di noleggio, installazione, manutenzione ordinaria e straordinaria di n. 17 apparecchiature fisse digitali di rilevamento automatico di cui all’art. 146, commi 2 e 3, del Cds.
Il Settore Polizia Locale e Protezione Civile del Comune di Pavia intende ricercare soggetti qualificati interessati all’affidamento del servizio in oggetto mediante l’avvio di una procedura aperta e con applicazione del criterio dell’offerta economicamente più vantaggiosa individuata sulla base del miglior rapporto qualità prezzo, ai sensi degli artt. 60 e 95, del D.Lgs. 18.4.2016, n. 50 – Codice dei contratti pubblici.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
http://www.arca.regione.lombardia.it/wps/portal/ARCA/Home/e-procurement/piattaforma-sintel
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
15/04/2019 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,001,600.00 EUR
Endelig kontraktværdi
701,730.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Comune di Pavia — Settore Sicurezza urbana e protezione civile
Postadresse: Viale Resistenza 5
By: Pavia
Postnummer: 27100
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.