Publications Office of the EU
Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyńsku - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Zakup nowego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyńsku

  • Offentliggjort
    28/06/2024
  • Frist
    08/07/2024
  • Åbning af tilbuddene
    08/07/2024
  • Tildelt
    03/10/2024
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ochotnicza Straż Pożarna w Skrzyńsku
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL921 Radomski
Sektor (hoved-CPV)
34144210 Brandkøretøjer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,638,975.00 PLN
Referencenummer for tilbuddet
ZP.271.1.2024
Beskrivelse

Przedmiotem zamówienia jest dostawa nowego średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego wraz ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyńsku. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2024 roku (pojazd oraz podwozie fabrycznie nowe, rok produkcji podwozia min. 2024, silnik, podwozie i kabina tego samego producenta) specjalistycznego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego wraz z pełnym wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyńsku. Pojazd musi posiadać aktualne świadectwo homologacji podwozia. Świadectwo należy dostarczyć najpóźniej w dniu odbioru pojazdu. Pojazd kategorii 2 - uterenowionej (wg PN-EN 1846-1). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w SWZ oraz załącznikach do SWZ na stronie prowadzonego postępowania: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-37d87609-1440-11ef-a7f7-6221b72ad4fc

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-37d87609-1440-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-37d87609-1440-11ef-a7f7-6221b72ad4fc
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
08/07/2024 10:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Okres gwarancji na zabudowę
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
1,638,975.00 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: PRZEDSIĘBIORSTWO SPECJALISTYCZNE "BOCAR" SP. Z O.O.
Postadresse:
By: Korwinów
Postnummer: 42-263
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.