Publications Office of the EU
Frankrig-Reims: Industrirobotter - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Frankrig-Reims: Industrirobotter

  • Offentliggjort
    10/09/2019
  • Frist
    30/09/2019
  • Åbning af tilbuddene
    30/09/2019
  • Tildelt
    18/11/2019
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Université de Reims Champagne-Ardenne
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRF23 Marne
Sektor (hoved-CPV)
42997300 Industrirobotter
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
123,330.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2019GCEUFOU017
Beskrivelse

Acquisition, livraison, formation liées au projet de création d'une plate-forme pédagogique pour la formation à la programmation et l'intégration d'éléments robotique collaboratifs.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Université de Reims Champagne-Ardenne
Postadresse: 9 boulevard de la Paix, CS 60005
By: Reims Cedex
NUTS-kode: FRF23
Postnummer: 51724
Land: FRA
Hovedadresse: http://www.univ-reims.fr
Elektronisk via:
https://www.marches-publics.gouv.fr/?page=entreprise.EntrepriseAdvancedSearch&AllCons&refConsultation=460953&orgAcronyme=f2h
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
30/09/2019 14:00
Indkøbere
Université de technologie de Troyes (UTT)
Udførelsessted
CPV-kode
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
123,330.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Elec Automatisme
Postadresse: 23 rue des Frères Michelin
By: La Chapelle-Saint-Luc
Postnummer: 10600
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.