Publications Office of the EU
Frankrig-Nantes: Høreapparater - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Frankrig-Nantes: Høreapparater

  • Offentliggjort
    11/11/2016
  • Frist
    12/12/2016
  • Åbning af tilbuddene
    13/12/2016
  • Tildelt
    27/06/2017
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
CHU de Nantes
Udførelsessted
NUTS code: FRG01 Loire-Atlantique
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRG01 Loire-Atlantique
Sektor (hoved-CPV)
33185000 Høreapparater
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
19,832,499.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
AOO-16102
Beskrivelse

Fourniture de dispositifs médicaux ORL et implants cochléaires.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: CHU de Nantes — Hôpital Saint-Jacques — service pharmacie centrale
Postadresse: 85 rue Saint-Jacques
By: Nantes
NUTS-kode: FR511
Postnummer: 44093
Land: FRA
Hovedadresse: http://www.chu-nantes.fr
Elektronisk via:
http://www.achats-hopitaux.com
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
13/12/2016 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
19,832,499.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Boston
Postadresse: 14 place Georges Pompidou — BP 32
By: Saint-Quentin-en-Yvelines
Postnummer: 78184
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.