Publications Office of the EU
Rumænien-Timișoara: Antiinfektiva til systemisk brug - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Rumænien-Timișoara: Antiinfektiva til systemisk brug

  • Tildelt
    16/02/2023
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE SI PNEUMOFTIZIOLOGIE DR VICTOR BABES TIMISOARA
Udførelsessted
NUTS code: RO424 Timiş
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: RO424 Timiş
Sektor (hoved-CPV)
33651000 Antiinfektiva til systemisk brug
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,938,126.80
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
44,613.50 RON
Referencenummer for tilbuddet
2487647_2023_PAAPD1404850
Beskrivelse

Achizitie medicamente negociere 1 - 2023 (Analgezice,MEDICAMENTE PT SISTEMUL RESPIRATOR , ANTIINFECTIOASE GENERALE PENTRU UZ SISTEMIC ,SOLUTII PERFUZABILE, Insulină, Vitamine , HEPARINA SI DERIVATII SAI, MEDICAMENTE UTILIZATE IN CARDIOLOGIE ,ANTINEOPLAZICE , MEDICAMENTE PT TRACTUL DIGESTIV , ANTIVIRALE PENTRU UZ SISTEMIC , Diverse medicamente, Psiholeptice, ALBUMINA ,Antidiareice, antiinflamatoare şi antiinfecţioase intestinale) - 98 LOTURI
• Cod CPV 33661200-3, 33670000-7, 33651000-8, 33692400-1, 33615100-5, 33616000-1, 33141550-0, 33622100-7, 33652000-5, 33610000-9, 24451400-4, 33690000-3, 33661500-6, 33141540-7, 33614000-7.
val. estimata min/max 3597.31/1938126.80 lei, exclusiv TVA

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
CPV-kode

33651000 - Antiinfektiva til systemisk brug

33690000 - Diverse lægemidler

33100000 - Medicinsk udstyr

Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
1,938,126.80
Endelig kontraktværdi
44,613.50 RON
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: FARMACEUTICA REMEDIA DISTRIBUTION & LOGISTICS S.R.L.
Postadresse: Strada N Balceascu (fosta Dorobantilor), Nr. 2
By: Deva
Postnummer: 330040
Land: ROU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.