Publications Office of the EU
Frankrig-Montmorency: Tilvejebringelse af drift af varmeinstallationer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Montmorency: Tilvejebringelse af drift af varmeinstallationer

  • Offentliggjort
    12/04/2019
  • Frist
    21/05/2019
  • Åbning af tilbuddene
    21/05/2019
  • Tildelt
    23/09/2019
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ville de Montmorency
Udførelsessted
NUTS code: FR108 Val-d’Oise
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FR108 Val-d’Oise
Sektor (hoved-CPV)
50721000 Tilvejebringelse af drift af varmeinstallationer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
700,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,420,631.74 EUR
Referencenummer for tilbuddet
19BT09
Beskrivelse

La présente consultation a pour objet l'exploitation des installations de chauffage, de production d'eau chaude sanitaire, de climatisation et de traitement de l'air des bâtiments communaux de la Ville de Montmorency. Le marché d'exploitation débutera au 30.9.2019 ou à date de notification si celle-ci est postérieure. Il s'achèvera en tout état de cause au 29
.9.2024, soit une durée totale de 5 ans pour un début au 30.9.2019.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
http://www.maximilien.fr
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
21/05/2019 16:05
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
700,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
2,420,631.74 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Dalkia
Postadresse: 37 avenue du Maréchal de Lattre de Tassigny
By: Saint-André-lez-Lille
Postnummer: 59350
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.