Publications Office of the EU
ÖGK — forebyggelsesprogram for easykids — parti 10: Wien - Enorme i form: Gruppeforløbsadfærd - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

ÖGK — forebyggelsesprogram for easykids — parti 10: Wien - Enorme i form: Gruppeforløbsadfærd

  • Offentliggjort
    03/09/2025
  • Frist
    17/10/2025
  • Tildelt
    29/01/2026
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Österreichische Gesundheitskasse
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: AT130 Wien
Sektor (hoved-CPV)
85100000 Tjenesteydelser inden for sundhedsvæsenet
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
603,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
10
Beskrivelse

Emnet for indkøbsprojektet var oprettelsen af gruppekurserne "Behaviour" som en del af programmet "Enorm in Form". Programmet "Enorm in Form" støtter overvægtige børn og unge gennem en kombination af bevægelses-, ernærings- og adfærdsmoduler for at opnå en ændring i deres bevægelses- og spisevaner. Parti 10 vedrørte provinsen Wien.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://schramm-oehler.vergabeportal.at/Detail/223909
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://schramm-oehler.vergabeportal.at/Detail/223909
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Schriftliches Konzept
Vægtning (procentdel, præcis) : 60
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Bewertungsrelevanter Gesamtpreis
Vægtning (procentdel, præcis) : 40
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
603,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Sigmund Freud Privatuniversität Wien GmbH
Postadresse:
By: Wien
Postnummer: 1020
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.