Publications Office of the EU
Forvaltning af området for rekreative centre Balaton og Chechło i Trzebinia. - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Forvaltning af området for rekreative centre Balaton og Chechło i Trzebinia.

  • Offentliggjort
    03/03/2026
  • Frist
    02/04/2026
  • Åbning af tilbuddene
    02/04/2026
  • Tildelt
    07/05/2026
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Gmina Trzebinia
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL21A Oświęcimski
Sektor (hoved-CPV)
70330000 Forvaltning af fast ejendom på honorar- eller kontraktbasis
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,391,000.00 PLN
Referencenummer for tilbuddet
GK.KGK.271.1.2026
Beskrivelse

Genstanden for kontrakten er forvaltningen af Balaton og Chechło rekreative centre i Trzebinia. Den detaljerede beskrivelse og omfanget af den pågældende opgave er fastsat i bilag A og B til aftalen, som indeholder en detaljeret og præcis definition af standarderne for levering af tjenesteydelsen. Rekreationscentrene "Balaton" og "Chchło" bør beskyttes af et godkendt sikkerhedsagentur. Redningstjenester bør udføres af en enhed, der har tilladelse til at udføre vandredning i overensstemmelse med artikel 12, stk. 1, i lov af 18. august 2011 om sikkerheden for personer, der opholder sig i vandområder, og som er opført i registret over enheder, der samarbejder med det statslige lægeredningssystem, jf. artikel 17, stk. 1, i lov af 8. september 2006 om den statslige lægeredning, sammen med det nødvendige udstyr i overensstemmelse med indenrigsministeriets forordning af 27. februar 2012 om krav til udrustning af udpegede vandområder med rednings- og hjælpeudstyr, signal- og advarselsudstyr og medicinsk udstyr, lægemidler og sanitære forsyninger. Der kræves fem års erfaring og mindst to positive udtalelser om samarbejde inden for vandredning. Kontrol af net, der sikrer bunden af puljerne, bør udføres med deltagelse af en dykker med dykkerrettigheder med et afsluttet grundkursus, bl.a. en dykker, KDP CMAS NZ (5m). Enhver skade som følge af opfyldelsen af denne kontrakt bæres af kontrahenten. Kontrahenten bør råde over det nødvendige udstyr til at udføre den pågældende opgave.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b7ae2f7c-638f-4e8d-9ebd-2ea4a955f9de
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b7ae2f7c-638f-4e8d-9ebd-2ea4a955f9de
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
02/04/2026 11:00
Tildelingsmetode
Cena brutto oferty
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
1,391,000.00 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: EKO-SYSTEM ROBERT ADAMCZYK
Postadresse:
By: Bolęcin
Postnummer: 32-540
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.