Publications Office of the EU
Tjekkiet-Prag: Anlæg af vej - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tjekkiet-Prag: Anlæg af vej

  • Tildelt
    15/10/2009
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ředitelství silnic a dálnic ČR
Udførelsessted
NUTS code: CZ080 Moravskoslezský kraj
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: CZ010 Hlavní město Praha
Sektor (hoved-CPV)
45233120 Anlæg af vej
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,627,772,390.81 CZK
Referencenummer for tilbuddet
54030-00260/08
Beskrivelse

Realizace stavby „I/11 Ostrava, prodloužená Rudná – hr. okr. Opava“ v kategorii S 22,5/100 a S 24,5/100 v celkové délce stavby 6,657 km.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Not applicable
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
2,627,772,390.81 CZK
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: OHL ŽS, a.s.
Postadresse: Burešova 938/17
By: Brno
Postnummer: 660 02
Land: CZE

Officiel betegnelse: JHP spol. s r.o.
Postadresse: Ústřední 60
By: Praha 10
Postnummer: 102 00
Land: CZE

Officiel betegnelse: Sdružení „Prodloužená Rudná“
Postadresse: Strabag a.s., Na Bělidle 198/21
By: Praha 5
Postnummer: 150 00
Land: CZE
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.