Publications Office of the EU
Tyskland-Coesfeld: Byggepladstilsyn - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Coesfeld: Byggepladstilsyn

  • Offentliggjort
    06/08/2016
  • Frist
    08/09/2016
  • I dag
    03/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Landesbetrieb Straßenbau RNL Münsterland
Udførelsessted
NUTS code: DEA38 Warendorf
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEA35 Coesfeld
Sektor (hoved-CPV)
71521000 Byggepladstilsyn
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
425,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
05_07-0085-B_03-16-5000
Beskrivelse

Im Zuge des Neubaus der B 58 als Ortsumgehung Beckum zwischen der B 58 (Bauanfang im Bereich der Autobahnanschlussstelle Beckum) und dem Knoten B 58 / L 586 (Bauende) werden insgesamt 7 Brückenbauwerke erstellt, von denen die Bauüberwachung von 5 Bauwerken Gegenstand dieser Ausschreibung ist.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Landesbetrieb Straßenbau RNL Münsterland
Postadresse: Wahrkamp 30
By: Coesfeld
NUTS-kode: DEA35
Postnummer: 48653
Land: DEU
Kontaktperson: Vergabeservice
Hovedadresse: www.strassen.nrw.de
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
425,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.