Publications Office of the EU
Frankrig-Nancy: Vedligeholdelse af programmel til informationsteknologi - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Nancy: Vedligeholdelse af programmel til informationsteknologi

  • Offentliggjort
    03/10/2015
  • Frist
    10/11/2015
  • Tildelt
    14/01/2016
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Communauté urbaine du Grand Nancy
Udførelsessted
NUTS code: FRF31 Meurthe-et-Moselle
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
72267100 Vedligeholdelse af programmel til informationsteknologi
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
159,301.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
2015-CU-F063
Beskrivelse

Le présent marché concerne la fourniture et la maintenance de logiciels de messagerie et outils connexes, les formations et les prestations de services qui y sont associées, pour le service de messagerie électronique du Grand Nancy, dont le contenu est décrit dans le CCTP.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Communauté urbaine du Grand Nancy
Postadresse: Service de la commande publique, (bureau 101), 22/24 viaduc Kennedy, CO nº 80036
By: Nancy Cedex
Postnummer: 54035
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med single aktør
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
159,301.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Them-Is
Postadresse: 13/15 boulevard Joffre — bâtiment B
By: Nancy
Postnummer: 54000
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.