Publications Office of the EU
GR-Athen: Arbejder til sikring mod oversvømmelser - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

GR-Athen: Arbejder til sikring mod oversvømmelser

  • Tildelt
    29/06/2012
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45246400 Arbejder til sikring mod oversvømmelser
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
10,504,201.68
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
5,845,850.68 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Τα έργα που περιλαμβάνονται στην παρούσα εργολαβία είναι αντιπλημμυρικά έργα και έργα ανάσχεσης της διάβρωσης των ορεινών λεκανών για την προστασία των συλλεκτήρων και του λιμναίου περιβάλλοντος (ξερολιθιές, αναβαθμοί, φυτοτεχνικά έργα, συρματόφραγματα, διαμορφώσεις κοίτης και λοιπές παρεμβάσεις) εκτείνονται ανατολικά και βορειοανατολικά της λίμνης Κάρλας και έχουν αφετηρία από τα νότια τον οικισμό της Κάτω Κερασιάς και πέρας στα βόρεια τον οικισμό της Ανάβρας. Οι κύριοι οικισμοί που περιλαμβάνονται στην έκταση των έργων είναι αυτοί της Κάτω Κερασιάς, του Καλαμακίου,της Ανάβρας καθώς και βορειοδυτικά οι οικισμοί του Πλατυκάμπου, της Γλαύκης και της Μέλισσας οι οποίοι ανήκουν στους Νομούς Μαγνησίας και Λαρίσης.
Τα παραπάνω έργα διακρίνονται σε δύο επιμέρους ομάδες.
Ομάδα Α: Πεδινά Αντιπλημμυρικά έργα.
Ομάδα Β: Ορεινά Αντιπλημμυρικά έργα.
Συνοπτικά για την ομάδα Α ισχύουν τα ακόλουθα.
Τα πεδινά αντιπλημμυρικά έργα αφορούν συγκεκριμένα:
1) Tην διευθέτηση του χειμάρρου Άμυρου.
2) Την διευθέτηση του ρέματος της Ανάβρας.
3) Τα έργα του ρέματος οικισμού Ανάβρας που διέρχεται μέσα από τον οικισμό της Ανάβρας αποτελούν τη συνέχεια των έργων διευθέτησης του χ. Άμυρου εκ των ανάντη.
4) Τα έργα διαμόρφωσης σταθερής διατομής κοίτης του ρέματος Καλαμακίου
5) Τα έργα διαμόρφωσης διατομής κοίτης στον Κερασιώτη περιλαμβάνουν έργα εντός κοίτης αλλά και τα απαραίτητα συνοδά αντιπλημμυρικά έργα εκτός κοίτης.
6) Την κατασκευή μικρών φραγμάτων υπερχείλισης στην αρδευτική διώρυγα 2Δ και στις αποχετευτικές τάφρους 6Τ και 7Τ
7) Ένα ρουφράκτη στη τάφρο 7Τ
Συνοπτικά για την ομάδα Β ισχύουν τα ακόλουθα.
Τα Ορεινά Αντιπλημμυρικά έργα αφορούν συγκεκριμένα:
Φυτοτεχνικά – αντιδιαβρωτικά έργα σε ορεινές περιοχές των Νομών Λαρίσης και Μαγνησίας που περιλαμβάνουν τα παρακάτω:
1) Πρόκειται για φυτοτεχνικά έργα και μέτρα διαχείρισης με σκοπό την ίδρυση φυτοκοινωνιών ώστε να προστατευθούν οι επιφάνειες αυτές και να ρυθμισθεί η δίαιτα των ρεμάτων και να αξιοποιηθούν τα ύδατα και ο χειμαρρικός χώρος τους.
2) Έργα αργολιθοδομής (μικρού ύψους πεζούλες), πρόκειται για κατασκευή μικρών λιθοφραγμάτων σε μικρές χαραδρώσεις για την αποτροπή της αξονικής διάβρωσης και τη συγκράτηση φερτών υλών.
3) Έργα αναβαθμών, είτε από σκυρόδεμα ως φράγματα βάρους ύψους 2 μέτρων, από σκυρόδεμα, είτε από συρματόπλεκτα κιβώτια με ξερολιθιές - λίθους (σαρζανέτ).

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
10,504,201.68
Endelig kontraktværdi
5,845,850.68 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Ηλιοχώρα ΑΕ
Postadresse: Μεσογείων 85
By: Αθήνα
Postnummer: 115 26
Land: GRC
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.