Publications Office of the EU
Tyskland-Frankfurt am Main: Byggearbejde i forbindelse med ingeniørarbejder, undtagen broer, tunneler, skakte og underføringer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Tyskland-Frankfurt am Main: Byggearbejde i forbindelse med ingeniørarbejder, undtagen broer, tunneler, skakte og underføringer

  • Tildelt
    27/10/2017
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
DB Netz AG (Bukr 16)
Udførelsessted
NUTS code: DE148 Ravensburg
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE712 Frankfurt am Main, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
45222000 Byggearbejde i forbindelse med ingeniørarbejder, undtagen broer, tunneler, skakte og underføringer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,364,049.99 EUR
Referencenummer for tilbuddet
2017/S 153-317806
Beskrivelse

4 400 m Kabeltrog + 21 Schächte;
57 500 m Kabel ziehen;
47 Signalfundamente (Rahmmrohre für Signale und Schrankenantriebe);
3 BÜ Erneuerungen (Straßenbau Asphalt);
1 Weiche erneuern;
270 m Gleise erneuern.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Not applicable
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
2,364,049.99 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Friedrich Duensing GmbH
Postadresse:
By: Ulm
Postnummer:
Land: DEU

Officiel betegnelse: Geiger + Schüle Bau GmbH & Co. KG
Postadresse:
By: Ulm
Postnummer:
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.