Publications Office of the EU
Tyskland-Bad Iburg: Landskabsarkitektarbejde i forbindelse med grønne områder - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Bad Iburg: Landskabsarkitektarbejde i forbindelse med grønne områder

  • Offentliggjort
    28/09/2021
  • Frist
    25/10/2021
  • Åbning af tilbuddene
    25/10/2021
  • Tildelt
    16/11/2021
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Staatliches Baumanagement Osnabrück-Emsland
Udførelsessted
NUTS code: DE944 Osnabrück, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE944 Osnabrück, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
45112710 Landskabsarkitektarbejde i forbindelse med grønne områder
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
414,716.49 EUR
Referencenummer for tilbuddet
21 E 60294
Beskrivelse

660 m3 Bodenabtrag, 820 m2 Sickermulden, 105 m3 Rohrgraben, 215 m Kanalrohr DN 100 - 150, 2460 m2 Rasenansaat, 8640 Stk. Blumenzwiebeln

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://vergabe.niedersachsen.de/Satellite/notice/CXQ6YY5D527
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
25/10/2021 11:00
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
414,716.49 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Wiebold Straßen- und Tiefbau GmbH
Postadresse: Bersenbrücker Straße 22
By: Neuenkirchen
Postnummer: 49434
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.