Publications Office of the EU
Belgien-Bruxelles: Undersøgelse af publikumstiltrækning — Hvordan sættes publikum i centrum i kulturelle organisationer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Belgien-Bruxelles: Undersøgelse af publikumstiltrækning — Hvordan sættes publikum i centrum i kulturelle organisationer

  • Offentliggjort
    02/06/2015
  • Frist
    21/08/2015
  • Åbning af tilbuddene
    31/08/2015
  • Tildelt
    30/10/2015
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Europeiska kommissionen, generaldirektoratet för utbildning och kultur
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
73220000 Konsulentvirksomhed inden for udvikling
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
150,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
136,607.50 EUR
Referencenummer for tilbuddet
EAC/08/2015.
Beskrivelse

Publikumstiltrækning inden for kunst og kultur er en af de vigtigste prioriteter i programmet »Et kreativt Europa«, hvis formål er at fremme Europas kulturelle og sproglige mangfoldighed og at øge den kulturelle og kreative sektors konkurrenceevne.
Sigtet med undersøgelsen er at udstyre kulturelle ledere i en organisation med midlerne til at komme med overbevisende argumenter for, at man internt i organisationen bliver mere publikumsorienteret (over for bestyrelserne, kommunikationsafdelingerne og de kunstneriske afdelinger, de rådgivende udvalg og andre beslutningstagende strukturer) eller eksternt (offentlige myndigheder, mæcener, venneordninger, sponsorer mv.).

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
31/08/2015 10:00
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
150,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
136,607.50 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Fondazione Fitzcarraldo
Postadresse: via Aosta 8
By: Turin TO
Postnummer: 10152
Land: ITA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.