Publications Office of the EU
Neubau Schule, Sporthalle und Kita - Freianlagen - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Neubau Schule, Sporthalle und Kita - Freianlagen

  • Offentliggjort
    09/09/2024
  • Frist
    14/10/2024
  • Tildelt
    13/05/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Hansestadt Lübeck
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DEF03 Lübeck, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
71000000 Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
296,813.00
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
282,992.72 EUR
Referencenummer for tilbuddet
FG 2884 24 114
Beskrivelse

Neubau einer 3-zügigen Grundschule, Einfeldsporthalle und Kindertageseinrichtung Geniner Ufer in Lübeck, Objektplanung Freianlagen gem. HOAI § 39, LPH 1-9 einschließlich Besonderer Leistungen, stufenweise Beauftragung

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.meinauftrag.rib.de/public/DetailsByPlatformIdAndTenderId/platformId/7/tenderId/121010533
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.meinauftrag.rib.de/public/DetailsByPlatformIdAndTenderId/platformId/7/tenderId/121010533
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Kriterium: Preis
Type: price
Beskrivelse: Gesamthonorar (Formblatt II-7-1)
Vægtning (procentdel, præcis) : 4
Kriterium: Qualität
Type: quality
Beskrivelse: Qualität der zu erwartenden Leistung im Hinblick auf den hier ausgeschriebenen Auftragsgegenstand
Vægtning (procentdel, præcis) : 5
Kriterium: Qualität
Type: quality
Beskrivelse: Gewährleistung von Kosten- und Terminsicherheit in der Planung und in der Baudurchführung
Vægtning (procentdel, præcis) : 4
Kriterium: Qualität
Type: quality
Beskrivelse: Kommunikation, Kooperation und Verfügbarkeit der für die Dienstleistung verantwortlichen Personen
Vægtning (procentdel, præcis) : 4
Kriterium: Qualität
Type: quality
Beskrivelse: Mündliche Darstellung der Antworten auf die Fragen zu ZK 2 bis ZK 4 / Präsentation
Vægtning (procentdel, præcis) : 4
Anslået værdi
296,813.00
Endelig kontraktværdi
282,992.72 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: KRAFT. RAUM. Landschaftsarchitektur und Stadtentwicklung
Postadresse:
By: Düsseldorf
Postnummer: 40549
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.