Publications Office of the EU
Polen-Opole: Gaderengøring og -fejning - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Opole: Gaderengøring og -fejning

  • Offentliggjort
    14/11/2014
  • Frist
    23/12/2014
  • Åbning af tilbuddene
    23/12/2014
  • Tildelt
    16/02/2015
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Miasto Opole
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
90610000 Gaderengøring og -fejning
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
6,140,476.79 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
3,646,291.92 PLN
Referencenummer for tilbuddet
IM-ZP.271.2.39.2014
Beskrivelse

Przedmiotem zamówienia jest mechaniczne oczyszczanie jezdni – zamiatanie, zmywanie jezdni (w sezonie letnim), pozimowe oczyszczanie jezdni, usuwanie padłych zwierząt z pasa drogowego.
Zakres prac:
Świadczenie kompleksowych usług, obejmujących następujące zadania:
a) mechaniczne oczyszczanie jezdni, tzn. zamiatanie (realizowane od kwietnia do października każdego roku z możliwością wcześniejszego lub późniejszego rozpoczęcia i zakończenia);
b) zmywanie jezdni (realizowane w miesiącach od czerwca do sierpnia każdego roku z możliwością wcześniejszego lub późniejszego rozpoczęcia i zakończenia);
c) pozimowe oczyszczanie jezdni (realizowane po zakończeniu zimowego utrzymania dróg w zależności od warunków atmosferycznych; o zakresie i terminie realizacji każdego roku zadecyduje Zamawiający);
d) usuwanie padłych zwierząt z pasa drogowego (realizowane przez okres całego roku na zlecenie Zamawiającego). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zasady i technologia wykonywania prac zawiera załącznik nr 1 do wzoru umowy.
Zakres rzeczowy usługi, tj. wykazy jezdni uwzględniające oczyszczanie mechaniczne jak również zmywanie stanowi załącznik nr 3a i 3b do umowy.
Lokalizacja: pasy drogowe na terenie miasta Opola.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Miasto Opole
Postadresse: pl. Wolności 7–8 pok. 117 b
By: Opole
Postnummer: 45-018
Land: POL
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
23/12/2014 10:30
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
6,140,476.79 PLN
Endelig kontraktværdi
3,646,291.92 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Remondis Opole Sp. z o.o.
Postadresse: al. Przyjaźni 9
By: Opole
Postnummer: 45-573
Land: POL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.