Publications Office of the EU
Polen-Gdansk: Specialiseret personbefordring ad vej - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Polen-Gdansk: Specialiseret personbefordring ad vej

  • Offentliggjort
    14/05/2021
  • Frist
    14/06/2021
  • Tildelt
    06/08/2021
  • I dag
    03/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Gmina Miasta Gdańska, Urząd Miejski w Gdańsku - Centralny Zamawiający
Udførelsessted
NUTS code: PL634 Gdański
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL634 Gdański
Sektor (hoved-CPV)
60130000 Specialiseret personbefordring ad vej
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
8,650,787.28 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
50,581,438.12 PLN
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
5
Referencenummer for tilbuddet
BZP.271.21.2021.ICK
Beskrivelse

1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na terenie miasta Gdańska usług przewozowych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, w latach szkolnych 2021/2022; 2022/2023; 2023/2024; 2024/2025 w sposób zgodny z uchwałą Nr XXXIX/885/13 Rady Miasta Gdańska z 25 czerwca 2013 r. w sprawie ustalania rodzajów przewozów, zasad korzystania, organizacji, uprawnień i odpłatności przy przejazdach osób niepełnosprawnych, przystosowanymi do tego celu mikrobusami organizowanych przez Gminę Miasta Gdańska, SWZ z podziałem na 5 ZADAŃ, z OPCJĄ, ofertą oraz umową.
2.Szacow. max. łączna liczba wozokm dla 5 ZADAŃ to: 5 304 708 + OPCJA 1 200 000 (dla ZADANIA 3-5)
3.Wymagana łączna liczba busów dla 5 ZADAŃ - 66 szt. + dla OPCJI - 15 szt. busów.
4. Opis przedmiotu zamów. określa Rozdz. 2 SWZ.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://miniportal.uzp.gov.pl/
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Indkøbere
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.