Publications Office of the EU
Polen-Warszawa: Reparation og vedligeholdelse af måle-, test- og prøveapparater - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Polen-Warszawa: Reparation og vedligeholdelse af måle-, test- og prøveapparater

  • Offentliggjort
    02/02/2018
  • Frist
    16/03/2018
  • Åbning af tilbuddene
    16/03/2018
  • Tildelt
    11/05/2018
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Urząd Dozoru Technicznego
Udførelsessted
NUTS code: PL Polska
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: PL911 Miasto Warszawa
Sektor (hoved-CPV)
50410000 Reparation og vedligeholdelse af måle-, test- og prøveapparater
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,341,690.00 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,018,130.00 PLN
Referencenummer for tilbuddet
ZP-DL-58/17
Beskrivelse

Przedmiotem zamówienia jest sprawdzenie, ewentualna naprawa oraz wymiana w miarę potrzeb sensorów (wynikającą z pogorszenia właściwości pomiarowych) w detektorach wielogazowych typu QRAE PLUS PGM 2000 (482 szt.) i QRAE 3 (36 szt.) użytkowanych w Urzędzie Dozoru Technicznego. Naprawy detektorów wielogazowych - szacunkowy koszt napraw bez wymiany sensorów wynosi ok. 50 roboczogodzin w ciągu dwóch lat. Przedmiot zamówienia został opisany we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 7do SIWZ.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Urząd Dozoru Technicznego
Postadresse: ul. Szczęśliwicka 34
By: Warszawa
NUTS-kode: PL911
Postnummer: 02-353
Land: POL
Kontaktperson: Paweł Moch
Hovedadresse: www.udt.gov.pl
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
16/03/2018 13:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,341,690.00 PLN
Endelig kontraktværdi
1,018,130.00 PLN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: OMC ENVAG Sp. z o.o.
Postadresse: ul. Iwonicka 21
By: Warszawa
Postnummer: 02-924
Land: POL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.