Publications Office of the EU
Gesamtsanierung Friedensschule Schwerin, Friedensstraße 14, 19053 Schwerin - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Gesamtsanierung Friedensschule Schwerin, Friedensstraße 14, 19053 Schwerin

  • Offentliggjort
    10/01/2024
  • Frist
    07/02/2024
  • Åbning af tilbuddene
    07/02/2024
  • Tildelt
    24/07/2024
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Zentrales Gebäudemanagement Schwerin
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: DE804 Schwerin, Kreisfreie Stadt
Sektor (hoved-CPV)
45315000 Installation af el-varme og andre elektriske apparater i bygninger
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
305,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
260,134.70 EUR
Referencenummer for tilbuddet
11-24-ZGM
Beskrivelse

Los 34 Heizungsinstallationsarbeiten

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://www.subreport.de/E77774321
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://www.subreport.de/E77774321
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
07/02/2024 10:00
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse:
Vægtning (procentdel, præcis) : 100.0
Anslået værdi
305,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
260,134.70 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Thomas Alternativenergien GmbH
Postadresse:
By: Schwerin
Postnummer: 19057
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.