Publications Office of the EU
Bulgarien-Sofia: Kontor- og edb-maskiner, -udstyr og -artikler, herunder ikke møbler og softwarepakker - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Bulgarien-Sofia: Kontor- og edb-maskiner, -udstyr og -artikler, herunder ikke møbler og softwarepakker

  • Offentliggjort
    26/11/2019
  • Frist
    03/01/2020
  • Åbning af tilbuddene
    07/01/2020
  • Tildelt
    05/06/2020
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Изпълнителна агенция „Морска администрация“
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: BG411 София (столица)
Sektor (hoved-CPV)
30000000 Kontor- og edb-maskiner, -udstyr og -artikler, herunder ikke møbler og softwarepakker
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
190,000.00 BGN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
189,715.00 BGN
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Предмет на обществената поръчка е избор на изпълнител, който да извърши доставка, инсталация и монтаж на специализирано сървърно оборудване и софтуер за виртуализация и миграция на данни, както и да извърши инсталация, настройка, миграция и интеграция на системата за виртуализация и гаранционна поддръжка в рамките на гаранционния срок за нуждите на Изпълнителна агенция „Морска администрация“. Предлаганото специализирано сървърно оборудване и софтуерът за виртуализация и миграция на данни трябва да са с параметри, идентични или по-добри от минималните изисквания на възложителя, посочени в техническата спецификация.
Доставеното оборудване трябва да бъде фабрично ново, неупотребявано, с пълна оригинална окомплектовка от производителя, да съответства на изискванията на възложителя и техническата спецификация и за него да е осигурено гаранционно сервизно обслужване, да съдържа всичката необходима документация от производителя на оборудването.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Изпълнителна агенция „Морска администрация“
Nationalt registreringsnummer: 121797867
Postadresse: ул. „Дякон Игнатий“ № 9
By: София
NUTS-kode: BG411
Postnummer: 1000
Land: BGR
Kontaktperson: Мартина Маринова — главен юрисконсулт в дирекция АПФСО
Hovedadresse: https://www.marad.bg/bg
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
07/01/2020 11:00
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
190,000.00 BGN
Endelig kontraktværdi
189,715.00 BGN
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: „Перси“ ООД
Postadresse: бул. „Цар Борис III“ № 136Б
By: София
Postnummer: 1618
Land: BGR
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.