Publications Office of the EU
Tyskland-Kempten (Allgäu): Brandkøretøjer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Kempten (Allgäu): Brandkøretøjer

  • Offentliggjort
    19/06/2015
  • Frist
    04/08/2015
  • I dag
    02/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Stadt Kempten (Allgäu) – Amt für Brand- und Katastrophenschutz
Udførelsessted
NUTS code: DE273 Kempten (Allgäu), Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
34144210 Brandkøretøjer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
280,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
048/15
Beskrivelse

Beschaffung eines Wechselladerfahrzeuges nach DIN 14 505 mit hydraulischem Ladekran und Seilwinde.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Stadt Kempten (Allgäu), Bauverwaltungs- und Bauordnungsamt
Postadresse: Kronenstraße 8
By: Kempten (Allgäu)
Postnummer: 87435
Land: DEU
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
280,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.