Publications Office of the EU
Sverige-Tyresö: Montering af taginddækning og tagrender - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Sverige-Tyresö: Montering af taginddækning og tagrender

  • Offentliggjort
    19/06/2014
  • Frist
    25/08/2014
  • Åbning af tilbuddene
    26/08/2014
  • I dag
    01/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Tyresö kommun
Udførelsessted
NUTS code: SE110 Stockholms län
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
45261300 Montering af taginddækning og tagrender
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
14/104
Beskrivelse

Entreprenaden omfattar underhållsarbeten samt löpande plåt- och takarbeten som t.ex. arbeten med översyn av takrännor, rensning, provtryckningar, läggning takduk. Plåtarbeten såsom arbeten med hängrännor, stuprör och liknande ingår. Översyn av och arbeten med taksäkerhet kommer att ingå. Snö/isborttagning från tak kommer att ingå. Entreprenören ska även, efter avrop, kunna mäta lasten på taken. Även mindre smidesarbeten kan komma att ingå.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: TendSign
Land: SWE
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
26/08/2014 00:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.