Publications Office of the EU
Irland-Blarney: Maskininstallationer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Irland-Blarney: Maskininstallationer

  • Offentliggjort
    20/09/2018
  • Frist
    30/10/2018
  • Tildelt
    02/03/2021
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Scoil Mhuire Gan Smal (Blarney)
Udførelsessted
NUTS code: IE053 South-West
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: IE053 South-West
Sektor (hoved-CPV)
45350000 Maskininstallationer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
1,720,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
1,720,000.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Scoil Mhuire Gan Smál, RS Mech
Beskrivelse

Mechanical Subcontractors (Reserved Specialists to the Main Appointed Contractor) for Mechanical installation for a new three-storey post-primary school building comprising classrooms, science laboratories, specialist teaching spaces, library, offices, PE hall, changing rooms, fitness suite, general purpose room, special education needs unit, administration rooms, stores, toilets, ancillary spaces, external store, ballcourts, bus set-down areas, surface car parking, boundary walls, fences, vehicular and pedestrian access gates, rerouting of existing overhead ESB lines underground, drainage works, landscaping, signage and all associated site works.
The proposed development includes in phases (i) the construction of the new school building and associated site works; (ii) the demolition of the existing part single-storey, part two-storey school building and ancillary sheds; (iii) the removal of all temporary prefabricated buildings on completion of the new school building.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Scoil Mhuire Gan Smal (Blarney)
Nationalt registreringsnummer: 62090D
Postadresse: 1 Shean Lower, Co. Cork
By: Blarney
NUTS-kode: IE053
Land: IRL
Kontaktperson: Pádraig Sheehan
Hovedadresse: www.smgsblarney.ie
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
1,720,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
1,720,000.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Dominic O'Connor Ltd.
Postadresse: Eastpoint Business Park, Dublin Road,
By: Co. Galway
Postnummer: Loughrea
Land: IRL
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.