Publications Office of the EU
"Levering af reagenser, hjælpematerialer og stoffer til brug for det medicinske universitet "Prof. Dr. P. Stoyanov" - Varna under tretten partier" - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

"Levering af reagenser, hjælpematerialer og stoffer til brug for det medicinske universitet "Prof. Dr. P. Stoyanov" - Varna under tretten partier"

  • Offentliggjort
    06/05/2026
  • Frist
    08/06/2026
  • Åbning af tilbuddene
    09/06/2026
  • I dag
    01/09/2026
Status
Indsendelse lukket
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
МЕДИЦИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ-ВАРНА "ПРОФ. Д-Р ПАРАСКЕВ ИВ.СТОЯНОВ"
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: BG331 Варна
Sektor (hoved-CPV)
33000000 Medicinsk udstyr, lægemidler og produkter til personlig pleje
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
83,580.58 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Antal delkontrakter
13
Referencenummer for tilbuddet
580645
Beskrivelse

Formålet med udbuddet er at udvælge en eller flere kontrahenter til levering af reagenser, hjælpematerialer og stoffer osv. til det medicinske universitet i Varna under delkontrakt № 1-10 inklusive. Formålet med udbuddet er at udvælge en eller flere kontrahenter til levering af reagenser, hjælpematerialer og stoffer osv. for at sikre kvaliteten af den videnskabelige forskning i projekter, der er godkendt til finansiering af videnskabsfonden under delkontrakt № 11, 12 og 13, til tiden og i overensstemmelse med kontraktkravene. Ordren omfatter levering af varerne, forudbestilt og specificeret efter type (handelsnomenklatur), tekniske data, samling og mængder. Varerne er nærmere beskrevet i den tekniske specifikation (bilag №1.1-bilag №1.13) i dokumentationen. Varernes mængde fastsættes af den ordregivende myndighed afhængigt af de specifikke behov og den finansielle sikkerhed. De mængder, der er angivet i dokumentationen, anslås for kontraktens løbetid og vil indgå i vurderingen af buddene. Overdrageren forbeholder sig ret til at øge eller reducere de specificerede mængder af varerne i henhold til sine behov. Kontrakten blev opdelt i delkontrakter som følger: OP №1: Molekylærbiologiske reagenser fra Anatomiafdelingen – 16 000,00 EUR (16.000 EUR) ekskl. moms og anslået mængde – 51 enheder (emballage, nummer) OP №2: Histologileverancer fra Anatomiafdelingen – 8 935,75 EUR (otte tusinde ni hundrede femogtredive euro og femoghalvfjerds eurocent) ekskl. moms og anslået mængde – 279 enheder (rubrik, nummer) OP №3: Biosmart-reagenser 240-697,65 EUR (seks hundrede og syvoghalvfems euro og femogtres cent) eksklusive moms og anslået mængde – 7 pakker OP №4: Thrombotimer 2-koagulometerreagenser – 671,33 EUR (seks hundrede og enoghalvfjerds euro og treogtredive cent) eksklusive moms og anslået mængde – 15 pakninger OP №5: reagenser til Cellagon 3-hæmatologianalysatorer – 852,00 EUR (otte hundrede og tooghalvtreds euro) eksklusive moms og anslået mængde – 28 enheder (antal, emballage) OP №6: Leverancer til laboratoriearbejde - Institut for Kemi, Farmaceutisk Kemi og Farmaceutiske Teknologier - € 6.200.00 (seks tusinde to hundrede euro) eksklusive moms og anslået mængde - 120 enheder (nummer, emballage); OP №7: Reagenser til Institut for Kemi og Farmaceutisk Kemi – 5 698,30 EUR (fem tusinde seks hundrede og otteoghalvfems euro og tredive cent) eksklusive moms og anslået mængde – 52 pakker OP №8: Hjælpematerialer til mikrobølgesynthesizer – 6 285,00 EUR (seks tusinde to hundrede og femogfirs euro) ekskl. moms og anslået mængde – 11 pakker OP №9: Stoffer til kromatografisk analyse – 3 193,50 EUR (tre tusinde et hundrede og treoghalvfems euro og halvtreds cent) eksklusive moms og anslået mængde – 17 pakninger OP №10: Engangsmedicinsk udstyr – 29 484,42 EUR (29 niogtyve tusinde fire hundrede og fireogfirs euro og toogfyrre eurocent) ekskl. moms og anslået mængde – 1 4040 enheder (nummer, emballage, kasse) OP №11: Forbrugsvarer til kromatografisk behandling – 898,63 EUR (otte hundrede og otteoghalvfems euro og treogtres cent) eksklusive moms og anslået mængde – 6 pakker CP №12: HPLC-kromatografisk kolonne – 1 530,00 EUR (et tusinde fem hundrede og tredive EUR) ekskl. moms og mængde – 1 CP №13: Laboratoriesæt – 3 134,00 EUR (tre tusinde et hundrede og fireogtredive euro) ekskl. moms og anslået mængde – 3 pakker. ​​​​​​​

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
https://app.eop.bg/today/580645
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
https://app.eop.bg/today/580645
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
09/06/2026 12:30
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.