Publications Office of the EU
PL-Słupsk: Elektricitet, opvarmning, solenergi, nuklear energi - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

PL-Słupsk: Elektricitet, opvarmning, solenergi, nuklear energi

  • Offentliggjort
    30/03/2011
  • Frist
    06/05/2011
  • Åbning af tilbuddene
    06/05/2011
  • Tildelt
    27/05/2011
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
09300000 Elektricitet, opvarmning, solenergi, nuklear energi
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
2,353,383.00 PLN
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
2,670,117.03 PLN
Referencenummer for tilbuddet
20/2011
Beskrivelse

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w rozumieniu ustawy z dnia 10.4.1997 roku Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. Nr 89 poz. 625 z późn. zm.) zwanej dalej sprzedażą energii elektrycznej do obiektów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku i Ustce obejmująca usługę kompleksową polegającą na świadczeniu usługi przesyłania i dystrybucji energii elektrycznej oraz sprzedaż energii elektrycznej.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
06/05/2011 10:30
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
2,353,383.00 PLN
Endelig kontraktværdi
2,670,117.03 PLN
Tildeling af kontrakten
Ikke til rådighed
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.