-
Offentliggjort17/03/2017
-
Frist19/04/2017
-
Åbning af tilbuddene19/04/2017
-
I dag04/09/2026
Værktøjer
- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten
Finland-Espoo: Ingeniørmæssig projektering
Kilpailutus koskee kohteen rakennesuunnittelua siihen liittyvin tehtävin, jäljempänä tarjouspyynnössä tarkemmin määritellyllä tavalla.
Suunnittelun kohteena on Espoon Leppävaaraan rakennettava peruskorjaus- ja uudisrakennus, suomen- ja ruotsinkielinen koulukeskus, jossa sijatsevat myös suomen- ja ruotsinkieliset päiväkodit (myöh. Monikko).
Kohteen laajuus:
Uudisrakennus: 13 260 brm², 11 280 htm², 8 465 hym².
Peruskorjaus: 1 730 brm², 1 470 htm², 1 270 hym².
Koulutilat yht. 1056 oppilaspaikkaa:
— suomenkielinen yhtenäinen peruskoulu, 780 oppilaspaikkaa,
— ruotsinkielinen alakoulu, 276 oppilaspaikkaa.
Päiväkotitilat yht. 252 varhaiskasvatuspaikkaa:
— suomenkielinen päiväkoti, vuorohoito, 126 rakenteellista varhaiskasvatuspaikkaa,
— ruotsinkielinen päiväkoti, vuorohoito, 126 rakenteellista varhaiskasvatuspaikkaa.
https://tarjouspalvelu.fi/espoo?id=117834&tpk=88573d53-0b82-43a4-85f0-0acbea8a5cb5
71320000 - Ingeniørmæssig projektering
71500000 - Tjenesteydelser i forbindelse med byggeri
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.