Publications Office of the EU
Østrig-Wien: Røntgenmikroanalysatorer - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Østrig-Wien: Røntgenmikroanalysatorer

  • Offentliggjort
    06/02/2014
  • Frist
    28/03/2014
  • Åbning af tilbuddene
    28/03/2014
  • Tildelt
    30/07/2014
  • I dag
    06/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Republik Österreich, vertreten durch die Bundesministerin für Inneres
Udførelsessted
NUTS code: AT Österreich
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
38947000 Røntgenmikroanalysatorer
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
133,500.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
BMI-RS1710/0046-IV/5/b/2014
Beskrivelse

Lieferung von 1 Mikro-Röntgenfluoreszenzanalysegerät für das Bundeskriminalamt.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Bundesministerium für Inneres
Postadresse: Postfach 100
By: Wien
Postnummer: 1014
Land: AUT
Kontaktperson: Referat IV/5/b
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
28/03/2014 13:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
133,500.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: AMETEK GmbH GB EDAX
Postadresse: Kreuzberger Ring 6
By: Wiesbaden
Postnummer: 65205
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.