Publications Office of the EU
MANUTENZIONE PROGRAMMATA MP60 PER RINNOVO CLASSE DELLA NAVE TRAGHETTO METAMAUCO PRESSO CANTIERI TERZI - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

MANUTENZIONE PROGRAMMATA MP60 PER RINNOVO CLASSE DELLA NAVE TRAGHETTO METAMAUCO PRESSO CANTIERI TERZI

  • Tildelt
    11/06/2025
  • I dag
    02/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
ACTV S.p.A.
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ITH35 Venezia
Sektor (hoved-CPV)
50241000 Reparation og vedligeholdelse af skibe
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
886,807.56 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

MANUTENZIONE PROGRAMMATA MP60 PER RINNOVO CLASSE DELLA NAVE TRAGHETTO METAMAUCO PRESSO CANTIERI TERZI

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Ikke til rådighed
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Relazione tecnico-organizzativa
Vægtning (procentdel, præcis) : 38
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Offerta economica
Vægtning (procentdel, præcis) : 30
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Estensione durata della garanzia nave
Vægtning (procentdel, præcis) : 16
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Possesso di un 'officina attrezzata per lavorazioni meccaniche
Vægtning (procentdel, præcis) : 4
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Possesso di certificazioni ISO
Vægtning (procentdel, præcis) : 9
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Disponibilità di un magazzino coperto
Vægtning (procentdel, præcis) : 2
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Possesso della certificazione inerente alla parità di genere
Vægtning (procentdel, præcis) : 1
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
886,807.56 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: ADRIATIC SHIPYARD S.R.L.
Postadresse:
By: CHIOGGIA (VE)
Postnummer: 30015
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.