-
Offentliggjort11/02/2019
-
Frist18/03/2019
-
Tildelt03/12/2019
-
I dag04/09/2026
Værktøjer
- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten
Tjekkiet-Brno: Arbejder til vandløbsregulering og sikring mod oversvømmelser
Předmětem plnění veřejné zakázky je kompletní obstarání všech dodávek služeb a prací souvisejících s předmětem zakázky „Bečva, km 44,135 – 45,855 - revitalizace toku, Skalička; Bečva, km 42,480 – 44,135 - revitalizace toku, Černotín“ spočívající zejména v revitalizaci a podpoře samovolné renaturace vodního toku a nivy, obnově ekostabilizačních funkcí vodních a na vodu vázaných ekosystémů.
Officiel betegnelse: Povodí Moravy, s.p.
Nationalt registreringsnummer: 70890013
Postadresse: Dřevařská 11
By: Brno
NUTS-kode: CZ064
Postnummer: 602 00
Land: CZE
Kontaktperson: Mgr. Tomáš Pazdera
Hovedadresse: http://www.pmo.cz
45246000 - Arbejder til vandløbsregulering og sikring mod oversvømmelser
77300000 - Tjenesteydelser inden for havebrug
77000000 - Tjenesteydelser i forbindelse med landbrug, skovbrug, havebrug, akvakultur og biavl
Postadresse: Burešova 938/17
By: Brno
Postnummer: 602 00
Land: CZE
Officiel betegnelse: Eurovia CS, a.s.
Postadresse: Národní 138/10
By: Praha 1
Postnummer: 110 00
Land: CZE
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.