Publications Office of the EU
Tyskland-Wilhelmshaven: Reparation og vedligeholdelse af krigsskibe - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Tyskland-Wilhelmshaven: Reparation og vedligeholdelse af krigsskibe

  • Offentliggjort
    28/01/2016
  • Frist
    24/02/2016
  • Tildelt
    24/05/2016
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Marinearsenal
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
50640000 Reparation og vedligeholdelse af krigsskibe
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
420,168.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
826,013.51 EUR
Referencenummer for tilbuddet
12402/0P016/GU147
Beskrivelse

Planmäßige Instandsetzung der Fregatte Klasse 124 „Hamburg“ AP 8 „Bodenbeläge“.
Dieses Arbeitspaket bündelt alle Arbeiten in Bezug auf die Bodenbeläge. Die Leistungen beziehen sich auf lose und fest verlegte Bodenbeläge mit Unterböden im Schiff (2-K PUR-, Synthesekautschuk-, Fliesen- und Teppichböden).

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Marinearsenal
Postadresse: Kasinostraße – Tor 7
By: Wilhelmshaven
Postnummer: 26382
Land: DEU
Kontaktperson: Angebotssammelstelle
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Ikke til rådighed
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
420,168.00 EUR
Endelig kontraktværdi
826,013.51 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: German Dry Docks GmbH & Co. KG
Postadresse: Barkhausenstr. 60
By: Bremerhaven
Postnummer: 27568
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.