Publications Office of the EU
Rammeaftale om levering af solvensanalysetjenester i forbindelse med internationaliseringsprojekter finansieret gennem Fonden for Internationalisering af Selskabet, F.C.P.J. (FIEM). - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

- angiver tekst, der er oversat automatisk på dit browsersprog

Rammeaftale om levering af solvensanalysetjenester i forbindelse med internationaliseringsprojekter finansieret gennem Fonden for Internationalisering af Selskabet, F.C.P.J. (FIEM).

  • Offentliggjort
    07/04/2025
  • Frist
    06/05/2025
  • Åbning af tilbuddene
    29/05/2025
  • Tildelt
    27/11/2025
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Junta de Contratación del Ministerio de Economía, Comercio y Empresa
Udførelsessted
NUTS code: Flere udførelsessteder
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: ES300 Madrid
Sektor (hoved-CPV)
66171000 Finansielle konsulentydelser
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
8,000,000.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Referencenummer for tilbuddet
AM 01/2025
Beskrivelse

Rammeaftalen om tjenesteydelser vedrørende analyse af virksomheders solvens i forbindelse med projekter, der finansieres med FIEM, vil gøre det muligt for underdirektoratet for finansielle instrumenter til internationalisering gennem baserede kontrakter rettidigt og i overensstemmelse med behovene at indhente debitors eller garantens tjenesteydelser vedrørende analyse af solvens i forbindelse med de foreslåede FIEM-transaktioner fra kontrahenten.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Elektronisk indsendelse: påkrævet
required
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
29/05/2025 10:00
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Oferta económica. Análisis de solvencia ordinario.
Vægtning (procentdel, præcis) : 80
Kriterium:
Type: price
Beskrivelse: Oferta económica. Análisis de solvencia simplificado.
Vægtning (procentdel, præcis) : 80
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Memoria técnica. Equipos de trabajo.
Vægtning (procentdel, præcis) : 20
Kriterium:
Type: quality
Beskrivelse: Memoria técnica. Metodología y plan de trabajo.
Vægtning (procentdel, præcis) : 20
Anslået værdi
8,000,000.00 EUR
Endelig kontraktværdi
Ikke til rådighed
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: INBONIS SA
Postadresse:
By: Madrid
Postnummer: 29104
Land:
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.