Publications Office of the EU
Østrig-Wien: Fjernsyns- og radiomodtagere samt lyd- eller videooptagere eller -gengivere - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Denne side indeholder indhold, der genereres automatisk for at forbedre søgemuligheder og tilgængelighed

- angiver CPV-koder, der er udledt af procedureteksten

Østrig-Wien: Fjernsyns- og radiomodtagere samt lyd- eller videooptagere eller -gengivere

  • Offentliggjort
    06/02/2018
  • Frist
    15/03/2018
  • Åbning af tilbuddene
    15/03/2018
  • Tildelt
    17/04/2018
  • I dag
    31/08/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
Yes
Indkøber
Universität Wien
Udførelsessted
NUTS code: AT13 Wien
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: AT Österreich
Sektor (hoved-CPV)
32300000 Fjernsyns- og radiomodtagere samt lyd- eller videooptagere eller -gengivere
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
5,139,625.00 EUR
Referencenummer for tilbuddet
17-018.907
Beskrivelse

Die vorliegende Rahmenvereinbarung betrifft AV-Medientechnik gem. den Vorgaben des Leistungsverzeichnisses.

Indsendelsesmetode
Elektronisk via:
http://univie.vemap.com
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
15/03/2018 11:05
Udførelsessted
Tildelingsmetode
Lowest price
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
5,139,625.00 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Ing. Wolfgang Krejcik GesmbH
Postadresse: Alserstraße 45-47
By: Wien
Postnummer: 1080
Land: AUT
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.