-
Offentliggjort14/04/2021
-
Frist11/05/2021
-
Åbning af tilbuddene11/05/2021
-
Tildelt05/07/2021
-
I dag03/09/2026
Værktøjer
Tyskland-Rheine: Byggearbejde i forbindelse med svømmebassiner
Die Stadtwerke Rheine beabsichtigen am bestehenden Freibad an der Kopernikusstraße ein neues Hallenbad zu errichten.
— Kellergeschoss: ca. 2 060 m² BGF und 6 638 m3 BRI,
— Erdgeschoss: ca. 3 350 m² BGF und 14 621 m3 BRI,
— Obergeschoss: ca. 895 m² BGF und 4 941 m3 BRI,
— Gesamt: ca. 6 305 m² BGF und 26 200 m3 BRI.
https://www.vergabe-westfalen.de/VMPSatellite/notice/CXS0YHMYYR1
Postadresse: Obere Tratt 10
By: Luhe-Wildenau
Postnummer: 92706
Land: DEU
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.