Publications Office of the EU
Rumænien-Oradea: Lægemidler til hjerte og kredsløb - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumænien-Oradea: Lægemidler til hjerte og kredsløb

  • Offentliggjort
    18/09/2018
  • Frist
    24/10/2018
  • Åbning af tilbuddene
    24/10/2018
  • Tildelt
    02/11/2021
  • I dag
    01/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Supplies
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Spital Clinic Județean de Urgență Oradea
Udførelsessted
NUTS code: RO111 Bihor
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: RO111 Bihor
Sektor (hoved-CPV)
33622000 Lægemidler til hjerte og kredsløb
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
293,804.80 RON
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
24,822,370.28 RON
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
93
Referencenummer for tilbuddet
42084982018112
Beskrivelse

MEDICAMENTE, conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul
cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 13 zile.
Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: cu 10 (zece) zile inainte de data limita de depunere a ofertelor
specificata in anuntul de participare.(Conform art.160 alin.2 si art.161 din Legea 98/2016 modificate prin OUG 107/2017).

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Spital Clinic Județean de Urgență Oradea
Nationalt registreringsnummer: Romania
Postadresse: Str. Republicii nr. 37
By: Oradea
NUTS-kode: RO111
Postnummer: 410159
Land: ROU
Kontaktperson: Bogdan Nicolae Iurcov
Hovedadresse: https://spitaljudetean-oradea.ro/web/
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Udbuddet omfatter indgåelse af en rammeaftale
Rammeaftale med several operatører
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
24/10/2018 15:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.