Publications Office of the EU
Rumænien-Târgu Mureș: Aflæsning af målere - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Rumænien-Târgu Mureș: Aflæsning af målere

  • Offentliggjort
    10/03/2018
  • Frist
    16/04/2018
  • Åbning af tilbuddene
    16/04/2018
  • Tildelt
    23/10/2018
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
DELGAZ GRID S.A.
Udførelsessted
NUTS code: RO125 Mureş
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: RO125 Mureş
Sektor (hoved-CPV)
65500000 Aflæsning af målere
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
111,835,615.13 RON
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
236,526,996.30 RON
Se mere i hvert enkelt parti
Antal delkontrakter
6
Referencenummer for tilbuddet
Ikke til rådighed
Beskrivelse

Citirea contoarelor de gaz si electricitate pe zona de distributie a Delgaz Grid SA - 6 loturi : se vor realiza serviciile de citire manuala a contoarelor de gaz si electricitate in conformitate cu cerintele caietului de sarcini nr.168428/21.06.2017.
Clarificarile sau informatiile suplimentare în legatura cu documentatia de atribuire vor fi transmise cu cel putin 14 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar raspunsul entitatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in a 10 a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor/solicitarilor de participare, in conformitate cu art 173 din Legea nr. 99/ 2016 cu modificarile ulterioare.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for one or more lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
16/04/2018 15:00
Udførelsessted
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.