Publications Office of the EU
D-Gelsenkirchen: Elementkøkkener - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

D-Gelsenkirchen: Elementkøkkener

  • Offentliggjort
    17/06/2011
  • Frist
    28/07/2011
  • Åbning af tilbuddene
    28/07/2011
  • Tildelt
    16/12/2011
  • I dag
    05/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Works
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ikke til rådighed
Udførelsessted
NUTS code: DEA32 Gelsenkirchen, Kreisfreie Stadt
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: Ikke til rådighed
Sektor (hoved-CPV)
39141400 Elementkøkkener
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
142,800.00 EUR
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
96,082.98 EUR
Referencenummer for tilbuddet
Vergabenummer 11-0192-00
Beskrivelse

Das Hans-Sachs-Haus, das sich zwischen Vattmannstraße, Ebertstraße und Munckelstraße erstreckt, wird unter Erhalt der bestehenden Ziegelfassade und Turmfassade entkernt/abgebrochen und durch einen Neubau ersetzt.
Dieser Neubau dient als Rathaus der Stadt Gelsenkirchen mit Räumen für Verwaltung und politische Gremien und beinhaltet multifunktional nutzbare Veranstaltungsbereiche.
Der Auftrag Einrichtungen besteht im Wesentlichen aus folgenden Leistungen:
Sichtschutz und Teeküchen.

Indsendelsesmetode
Ikke til rådighed
Tilbud kan afgives
Submission for all lots
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Bekendtgørelsen vedrører en offentlig kontrakt
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
28/07/2011 14:00
Tildelingsmetode
The most economic tender
Anslået værdi
142,800.00 EUR
Endelig kontraktværdi
96,082.98 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Omikron Bürosysteme GmbH
Postadresse: Stadtrodaer Straße 6
By: Jena-Zöllnitz
Postnummer: 07751
Land: DEU
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.