-
Offentliggjort03/05/2022
-
Frist31/05/2022
-
Åbning af tilbuddene31/05/2022
-
Tildelt09/08/2022
-
I dag05/09/2026
Værktøjer
Tyskland-Viersen: Arbejde i forbindelse med ventilationsanlæg
.Im Rahmen der energetischen Sanierung an der Paul-Weyers-Schule, sollen das Haupt- und das Nebengebäude (OGS) mit Raumlufttechnische Anlagen ausgestattet werden.
Hauptgebäude:
Zentrale Lüftungsgeräte mit WRG: 1 Stück
Summe Luftvolumenstrom: 12.000m³/h
Kanalmassen ca.: 700 m²
Wickelfalzrohr Ø100-250 ca.: 450 m
Luftauslässe ca.: 100 Stück
Brandschutzklappen: 8 Stück
Volumenstromregler: 42 Stück
Nebengebäude:
Zentrale Lüftungsgeräte mit WRG: 1 Stück
Summe Luftvolumenstrom: 2.300m³/h
Kanalmassen ca.: 165 m²
Wickelfalzrohr Ø100-250 ca.: 80 m
Luftauslässe ca.: 24 Stück
Volumenstromregler: 8 Stück
WC-Kern Nebengebäude:
Zentrale Lüftungsgeräte mit WRG: 1 Stück
Summe Luftvolumenstrom: 600m³/h
Kanalmassen ca.: 15 m²
Wickelfalzrohr Ø100-250 ca.: 55 m
Luftauslässe ca.: 14 Stück
Officiel betegnelse: Stadt Viersen
Postadresse: Rathausmarkt 1
By: Viersen
NUTS-kode: DEA1E
Postnummer: 41747
Land: DEU
Hovedadresse: www.viersen.de
Elektronisk via:
https://www.deutsches-ausschreibungsblatt.de/VN/S-VIERSEN-2022-0053
Postadresse: Beckstr. 1
By: Viersen
Postnummer: 41749
Land: DEU
Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.