Publications Office of the EU
Frankrig-Guéret: Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed - EU-udbud
DisplayCustomHeader
Procurement Detail Actions Portlet
OP Portal - Procurement - Details

Frankrig-Guéret: Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed

  • Offentliggjort
    13/07/2016
  • Frist
    19/09/2016
  • Tildelt
    21/08/2017
  • I dag
    04/09/2026
Status
Tildelt
Kontrakttype
Services
Genstand for fornyelse
No
Indkøber
Ville de Guéret
Udførelsessted
NUTS code: Ikke til rådighed
Indkøbers beliggenhed
NUTS code: FRI22 Creuse
Sektor (hoved-CPV)
71200000 Arkitektvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed
Samlet anslået kontraktværdi (ekskl. moms)
Ikke til rådighed
Samlet endelig kontraktværdi (ekskl. moms)
532,546.67 EUR
Referencenummer for tilbuddet
09-16
Beskrivelse

Marché de maîtrise d'œuvre pour la restructuration du musée de la sénatorerie de Guéret (23000) et l'aménagement de ses réserves.

Indsendelsesmetode
Tilbud og ansøgninger om deltagelse sendes til:
Officiel betegnelse: Ville de Guéret
Postadresse: Direction des services financiers, cellule achats, esplanade François Mitterrand, BP 259
By: Guéret
NUTS-kode: FR632
Postnummer: 23006
Land: FRA
Kontaktperson: Christine Chazeirat
Hovedadresse: http://ville-gueret.marcoweb.fr
Tilbud kan afgives
Not applicable
Oplysninger om en offentlig kontrakt, en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Ikke til rådighed
Fremgangsmåden ved åbning af tilbud (dato)
Tjek sammenkædede dokumenter for detaljer
Udførelsessted
Ikke til rådighed
Tildelingsmetode
Other
Anslået værdi
Ikke til rådighed
Endelig kontraktværdi
532,546.67 EUR
Tildeling af kontrakten
Officiel betegnelse: Basalt Architecture
Postadresse: 2 bis rue Henri Coudert
By: Margency
Postnummer: 95580
Land: FRA

Officiel betegnelse: OTEIS BEFS
Postadresse: 6 chemin du Pigeonnier de la Cépière
By: Toulouse
Postnummer: 31110
Land: FRA

Officiel betegnelse: Atelier Akiko
Postadresse: 5 rue de Pouy
By: Paris
Postnummer: 75013
Land: FRA

Officiel betegnelse: PAT VKX
Postadresse: 238 boulevard Raspail
By: Paris
Postnummer: 75014
Land: FRA

Officiel betegnelse: Atelier de Paysage B. Lecointa
Postadresse: 8 rue Mondran
By: Toulouse
Postnummer: 31400
Land: FRA

Officiel betegnelse: Impédance
Postadresse: 80 domaine de Montvoisin
By: Gometz-la-Ville
Postnummer: 91400
Land: FRA
Forudgående oplysninger
Kontrakt
Tildeling
Footnote - legal notice

Det indhold, der offentliggøres på denne side, er udelukkende tænkt som en supplerende tjeneste og har ingen retsvirkning. EU's institutioner påtager sig intet ansvar for dens indhold. De officielle udgaver af de relevante udbudsbekendtgørelser er dem, der er offentliggjort i tillægget til Den Europæiske Unions Tidende og findes i TED. Disse officielle tekster er tilgængelige direkte via linkene på denne side. Yderligere oplysninger findes i meddelelsen om udbudsbetingelser og ansvar.